Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zájezdy Lefkada 2019: kdy vyrazit, když už se nemůžete dočkat?

0

Hurá, sezona letních dovolených pomalu klepe na dveře. Také se nemůžete dočkat? 🙂 Nedivíme se. A pokud se chystáte cestovat právě do Řecka na Lefkadu, důvod těšit se už teď je ještě silnější. Možná to nevíte, ale na vysněný pobyt nemusíte čekat do července.

První turnusy odlétají už v posledních květnových dnech. A co je ještě lepší: jelikož se termíny blíží, jsou na nich nasazené last minute slevy. Takže se dá zájezd na Lefkadu aktuálně pořídit třeba za polovinu běžné ceny.

Ale jak to tak bývá, během pár dnů budou ty nejvýhodnější nabídky pryč. Tak si s případnou rezervací pospěšte.

Lefkady v červnu se nemusíte vůbec bát. Dokonce bychom vám ji doporučili víc než v sezoně. Její obliba totiž za poslední roky vystoupala do závratných výšin, a to s sebou samozřejmě přináší určitá úskalí.

Třeba to, že když se během sezony „trefíte“ do doby, kdy mají volno i Řekové, budete si v jakémkoliv letovisku připadat jako v přecpaném Chorvatsku

Takže jestli patříte k lidem, kteří upřednostňují klidnější atmosféru, hlavnímu dovolenkovému období se radši vyhněte. Ať nejste zklamaní. Protože to, co dělá Lefkadu Lefkadou, tedy jedním z nejúžasnějších evropských ostrovů, by vám mohlo kvůli naplněné kapacitě hotelů a pláží zbytečně  uniknout.

Lefkada v červnu? Ano, jděte do toho!

Zima? Nebude to na koupání? Zavřené restaurace? Takové obavy nejsou na místě. Co se týče počasí, při našich každoročních cestách do Řecka jsme vypozorovali změnu (kterou pociťujeme i u nás v ČR), že se teplo/léto objevuje dřív, než tomu bylo v minulosti. (Ale platí to bohužel i naopak s podzimem a chladnem. Doby, kdy jste se i v polovině října na Lefkadě doslova pařili, jsou pryč.)

Takto vypadá předpověď počasí na červen (data k 23. 4. 2019) dle webu Accuweather.com. Klikněte pro větší velikost.

Předpověď počasí na Lefkadě na červen 2019 ukazuje krásné teploty

Proto se zájezdu na Lefkadu takto zdánlivě brzy rozhodně nebojte. Ano, nejspíš nelze očekávat vedra, ale v moři se v pohodě vykoupete a navíc bude příjemně i pro výlety po ostrově (které bývají v abnormálních teplotách velmi náročné).

A výhody vypozorujete i v otázce povětrnostních podmínek či cen služeb nebo již zmiňovaného turistického zájmu.

↓↓↓ Víc se dozvíte v článku níže, který jsme celý věnovali právě červnové dovolené na Lefkadě↓↓↓

5 důvodů, proč vyrazit na Lefkadu už v červnu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.