Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Agiofili

Pláž Agiofili patří mezi ty nejkrásnější pláže Lefkady. Obklopují ji skaliska, která v kombinaci s tyrkysovou vodou, bílými kamínky a útesy vystupujícími z vody vytvářejí opravdu okouzlující prostředí.

  • typ pláže: oblázková
  • plážový servis: ano, lze vypůjčit slunečník a lehátka
  • občerstvení: ne

Recko-lefkada.cz_pláž Agiofili


Kde pláž Agiofili najdete a jak se na ní dostanete?

Nachází se zhruba 2,5 km od centra letoviska Vassiliki. Lze se k ní přiblížit autem, které je možné zaparkovat na odstavných plochách asi 600–800 metrů od samotné pláže. Avšak nutno počítat s tím, že jakmile se vzdálíte od Vassiliki, nebude cesta nic moc – štěrk, udupaný písek, kameny. Dá se to autem projet, ale se zvýšenou opatrností. V tomto ohledu je lepší využít motorku. Nejjistější je jít pěšky, i když zpátky za žhnoucího odpoledního slunce je to docela náročné.

Vodní taxi na Agiofili

Pokud se na pláž Agiofili chcete dostat bez námahy, můžete využít vodní taxi, které v pravidelných intervalech vyplouvá z přístavu ve Vassiliki. Cena je okolo 6 €.

Užitečné tipy

  • Protože se jedná o skutečně krásnou pláž, je velmi oblíbená. A to se odráží i na její obsazenosti během sezony. Už k poledni bývá z velké části zaplněná. Přeci jen, jde o menší plážičku s omezenou kapacitou. Jestliže se jí tedy chcete nabažit poloprázdné, zkuste na ní dorazit tak do cca 9:30. Lidé začnou přicházet až tak po desáté, stejně jako první taxi loď.
  • Vezměte si s sebou dostatek jídla a hlavně pití. Zvláště pak, když se na pláž vydáte pěšky.
  • Stín zde přes den prakticky nenajdete, takže jestli vám pobyt na slunci činí problémy, mějte s sebou potřebné vybavení. Anebo využijete placený plážový servis.

Pláž Agiofili na mapě