Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zabalit kufr na dovolenou? 5 nejlepších rad

0

Vejít se do váhového limitu, na nic nezapomenout a nebrat zbytečnosti – tak to jsou základní požadavky na správné pobalení na cesty v kostce. Jenže ani když všechno tohle splníte na jedničku, nemáte vyhráno. Pokud s jistotou nevíte, jak efektivně sbalit kufr, budete přerovnávat a skládat pořád dokola. A je úplně jedno, jestli vyrážíte na víkend na hory, nebo vás čeká dvoutýdenní exotická dovolená jako z pohádky.


Usnadníme vám to. Prošli jsme nejrůznější internetové zdroje a vybrali z nich ty nejzajímavější tipy pro balení kufru. Všechny jsme vyzkoušeli, zhodnotili a tady je výsledek: pět nejlepších rad, které vám skutečně pomohou. Vezměte si je k ruce před dalším cestováním a zaručujeme vám, že tentokrát se sbalíte během pár minut.

1. Nejprve na stůl či postel

Než začnete řešit, jak skládat věci do kufru, všechny je nejprve vyložte na zem nebo nábytek. Budete tak mít mnohem lepší přehled a snadněji zkontrolujete, jestli jste si přichystali všechno potřebné.

Máte? Dobře, tak teď vyberte těžké věci, jako jsou boty, balíčky s kosmetikou, knihy a další. Přijdou totiž do kufru jako první. A tím se už dostáváme ke druhému doporučení.

2. Naspod patří nejtěžší věci

Na dno tedy vyskládejte všechny těžké kousky. Důvod je prostý – zamezíte jejich pohybu po kufru, který by způsobil mačkání nebo dokonce poničení všeho dalšího lehčího a křehčího. V ideálním případě využijte integrované popruhy pro zajištění.

3. Jak ušetřit místo v kufru: rolování nebo skládání do hvězdy

Zapomeňte na komínky, v těch se trička i košile vždycky dokonale zmačkají. A to přece nechcete. Elegantně tomu zabráníte rolováním. Ano, dělejte z oblečení ruličky. Vložte rukávy dovnitř, co nejpevněji zarolujte a je to. V tomto stavu vše pak pečlivě naskládejte do kufru.

Anebo využijte jinou skvělou metodu, a to skládání do hvězdy. Že nevíte, co si pod tím představit? V podstatě jde o to nabalit si všechno oblečení jako raneček. Podívejte se na video, které tento postup ukazuje nejlépe. ↓↓↓

4. Využijte každou mezeru a štěrbinu

Tajemství perfektně vyřešené otázky, jak zabalit kufr na dovolenou co nejefektivněji, spočívá v detailech, resp. bezztrátovém využití každičkého prostoru. A toho máte k dispozici mnohem více, než si možná myslíte.

Hodně toho vměstnáte např. do bot, do kapes a rukávů mikiny či bundy a dále do nejrůznějších volných míst, které se v kufru objeví. Vyplňte je ponožkami, plavkami, spodním prádlem a dalšími drobnějšími věcmi a předměty.

Žádný centimetr nepřijde nazmar a navíc nebude mít obsah kufru šanci pro přesouvání, což vede k mačkání látek a vytváření nevzhledných záhybů.

5. Kdyby se něco náhodou zmačkalo…

Poslední bod se už netýká přímo balení kufru, ale považujeme ho za natolik užitečný, že jsme ho sem zařadili. I když si totiž dáte sebevíc záležet, nevyhnete se mírnému pomačkání oblečení. Nebude to sice žádná tragédie, ale jako čerstvě vyžehlené určitě vypadat nebude.

Co s tím? Šup se všemi rizikovými kousky na ramínka. A úplně nejlíp uděláte, když je rozvěsíte v koupelně, kde na chvilku pustíte horkou vodu, aby se utvořila pára. Vlhkost vlákna narovná a po zmačkání nezbyde ani stopa.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.