Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak se dostat na Egremni aneb je pláž konečně přístupná? [aktualizace: srpen 2019]

0

Nebudeme vás napínat – s Egremni to ani v sezoně 2019 zatím nevypadá moc dobře… Tedy s přístupovou cestou. Řekové sice podle všeho stihli udělat kus práce, ale zatím ne tolik, aby umožnili přístup na pláž, na jaký jsou turisté zvyklí (= po silnici a poté po schodech).

Takže: je to padesát na padesát a musíte se nechat překvapit. Na internetu jsme sice narazili na pár optimistických prohlášení, že už zbývá jen pár posledních dodělávek a slavná pláž Egremni bude po 4 letech konečně zas přístupná ze země, ale uvěřitelné důkazy (fotky, videa či potvrzené vyjádření starosty Lefkady) přímo z místa vždy chybí. Zbývá tedy jen doufat a věřit.

Pláž Egremni 2019 = otevření před sezonou, v červenci nebo vůbec…

Dohledatelné informace se tedy liší. Abyste po nich nemuseli zdlouhavě pátrat, přinášíme vám přehled těch, které údaje o přístupu na Egremni v roce 2019 rozdělují do tří základních skupin:

  • ano, cesta bude a ještě před rozjetím hlavní sezony (což už je v podstatě za pár týdnů),
  • ano, cesta bude, v červenci,
  • ne, letos se cesta na Egremni ještě neotevře.

Na serveru vasiliki.eu stojí ve zprávě vydané v březnu tohoto roku, že se tvrdě pracuje na zpřístupnění alespoň části pláže, a to právě  ještě před startem letní high season. ↓↓↓Informace o cestě na pláž Egremni v roce 2019

Pak tu máme info na webu tripatricks.com, ze kterého byste se mohli radovat. V textu publikovaném v dubnu stojí, že se turisté dočkají na konci července. ↓↓↓

Informace o nové cestě na pláž Egremni na ostrově Lefkada

Podobně vyznívá i dubnový článek na lefkadatoday.gr, ve kterém se můžete dočíst, že v červenci se už na krásnou pláž Egremni 2019 můžete opravdu vydat autem/pěšky.  A místo 350 bude rovnou 410 schodů!

Ne vše je tak optimistické jako předchozí informace. Specializovaný server lefkadabeaches.gr i po aktualizaci uvádí, že na Egremni se dá i tento rok dostat jen lodí. A to  tuto chvíli potvrzují i příspěvky na sociálních sítích. Například ten od uživatele se jménem Mezei Péter. ↓↓↓

Příspěvek z Facebooku o přístupu na Egremni v roce 2019

Chcete se podívat na video z tohoto postu? Proklikněte se na něj a prohlédněte si ho přímo na Facebooku

Přesto se na pláž Egremni pohodlně dostanete

Nezoufejte. Pokud se chystáte na Lefkadu a chcete nádhernou Egremni poznat na vlastní oči, nic vám nebrání. Stále existuje možnost vydat se k ní lodí z Vassiliki nebo Nidri. Což jsme doporučovali už v předchozím článku o přístupu na tuto pláž po ničivém zemětřesení.

A na závěr ještě důležité upozornění. Možná jste narazili na zaručené rady, že s trochou odvahy (a na vlastní nebezpečí) můžete na Egremni sestoupat po svahu. Ano, chvilku to tak šlo. A jde to znovu, čtěte dále. Ale v roce 2019 je podle dostupných informací situace naprosto odlišná. Veškeré „načerno“ vytvořené cestičky a stezky přes nestabilní svah zmizely. A pochopitelně nemá smysl pokoušet se vytvořit jiné, je to riskantní a nebezpečné.

Aktuální info: na pláž se dá dojít pěšky, ale…

Doplňujeme článek o nové informace, které turisté sdílejí v diskuzích a na cestovatelských webech. Přístup na Egremni je možný i po souši.

Nicméně to pochopitelně není oficiální a povolená cesta. Značení na bráně nebo dělníci, kteří pracují na obnově silnice, vám jasně sdělí, že dál už to nejde.

Situace je jaká je a pravidla byla nastavena. Přesto se lidé na pláž vydávají. Po vznikající silnici a svahu, kde je v posledním úseku natažené lano pro bezpečnější sestup.

Takže na jednu stranu radostná zpráva, na druhou prostor k zamyšlení, zda a jakým způsobem projevit respekt vůči Řekům a jejich krásné Lefkadě.

Nenechte si ujít nejčerstvější zprávy z Lefkady!

Situace s přístupem na Egremni není stále dořešená a to znamená jediné – my ji pro vás budeme i nadále bedlivě sledovat. Pokud vás čeká dovolená na Lefkadě a vybíráte nejlepší zájezd (nebo zkrátka máte tento ostrov rádi jako my :-)), označte To se mi líbí naši stránku na Facebooku, ať vám nic neuteče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.